Результати моніторингового візиту до Броварського міськрайонного суду Київської області

07/04/2021 14:22

Представник Уповноваженого у північних областях Вікторія Пєхова та регіональні представники Уповноваженого в місті Києві та Київські області Олександр Яковлєв і Сергій Люлько здійснили моніторинговий візит національного превентивного механізму до Броварського міськрайонного суду Київської області з метою вивчення стану забезпечення прав учасників судового процесу, які перебувають під вартою в статусі підозрюваного чи підсудного.

Моніторинговою групою встановлено, що адмінбудівля по вулиці Грушевського, 2 незважаючи на наявний пандус, не пристосована для відвідування особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення з огляду на неможливість потрапити до приміщення особам на візках через неналежну ширину рамки металошукача та турнікетів. Шрифт Брайля нанесено лише біля кнопки виклику працівника суду, всередині приміщення ним не промарковано жодної інформації.

Під час візиту виявлено порушення вимог чинного законодавства, які негативно впливають на стан дотримання прав обвинувачених (підсудних), засуджених. Так, у приміщенні, де утримуються названі особи, обладнано 3 камери. Установленим національним та міжнародним стандартам норми площі для перебування однієї особи відповідають 2 камери. Рівень штучного освітлення не відповідає встановленим нормам. Природнє освітлення та належна вентиляція відсутні.

Будівля суду не облаштована приміщенням для конфіденційного спілкування з адвокатом (кімната для роботи адвоката з підсудним (засудженим), що викликало істотні перешкоди при організації конфіденційного спілкування моніторів з особами, доставленими до суду, проте було забезпечено керівництвом апарату суду.

Під час візиту проведено спілкування з 3-ма підсудними за результатами якого роз’яснено, що питання процесуальної оцінки дій слідчого та інших учасників кримінального процесу не віднесено до компетенції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. За результатами конфіденційного спілкування особи, доставлені до суду, висловлювали занепокоєння щодо можливості конфіденційної зустрічі з адвокатом як у відділах поліції, так і в приміщеннях суду. Скарг щодо неналежного поводження з боку конвою не було.

Моніторами зафіксовано наявність продуктів, виданих на заміну гарячої їжі у день участі в судовому засіданні. Проте питною водою доставлені особи централізовано не забезпечуються.