Результати безвиїзної перевірки додержання прав ВПО Департаментом соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації

15/09/2021 10:53

Відділом додержання прав внутрішньо переміщених осіб та іншого цивільного населення, яке постраждало від тимчасової окупації та збройного конфлікту Департаменту моніторингу рівних прав і свобод проведено безвиїзну перевірку Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

За результатами моніторингу Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації (далі - Департамент), можна відзначити, що цим органом належним чином реалізуються заходи, спрямовані на оформлення і призначення соціальних виплат внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО).

Станом на 26.08.2021 на обліку у Департаменті перебуває 73 574 ВПО, з них 1839 особам призначено державні соціальні допомоги, 3 особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, були забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації.

За отриманням компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, звернулося 117 ВПО.

Потреба в коштах для виділення компенсації за належні для отримання жилі приміщення становить 160272989,96 гривень. Згідно з розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для цієї категорії ВПО фактично виділено 9445884,00 гривні.

Уповноваженим продовжується моніторинг додержання конституційних прав і свобод ВПО, зокрема права на соціальний захист.