Регіональний координатор Уповноваженого на Черкащині провела тренінг «Протидія сексуальному насильству над дітьми» для магістрантів кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького

23/02/2021 09:56

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко провела тренінг «Протидія сексуальному насильству над дітьми» для магістрантів кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Під час тренінгу майбутні педагоги дізнались про те, що включає в себе поняття «сексуальне насильство щодо дитини», та яка відповідальність передбачена за вчинення такого злочину. Відповідно до українського законодавства, за вчинення будь-яких дій сексуального характеру стосовно дитини настає кримінальна відповідальність, в незалежності від її згоди.

Сексуальне насильство над дітьми - прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. У 70 - 85% випадків сексуальних зловживань щодо дітей злочинець є знайомою для дитини людиною. У 90% випадків про такі зловживання не повідомляють в поліцію.

Людмила Проценко зауважила, що це негативне явище завдає непоправної травми дітям, які стають його жертвами. Основними причинами незвернення дітей до правоохоронних органів вважають страх помсти насильника, сором перед оточенням, невіру в можливості правоохоронних органів, небажання проходити огляд після сексуального насильства. Іноді діти просто не знають іншого ставлення до себе, а тому вважають його нормою.

Регіональний координатор наголосила, що саме педагог може стати для дитини довіреною особою, яка в доступній формі навчить дітей як розпізнати загрозу, а також уникнути випадків сексуального насилля.