Результати моніторингу умов проживання внутрішньо переміщених осіб у гуртожитку КПГП «Комфорт» у смт Новгородці на Кіровоградщині

07/04/2021 18:04

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Кіровоградській області Олександр Жученя та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Віктор Жученя з метою реагування на колективне звернення здійснили моніторинговий візит до гуртожитку КПГП «Комфорт», де проживають внутрішньо переміщені особи, та вивчили стан реалізації їх права на належні умови проживання.

Гуртожиток КПГП «Комфорт» для внутрішньо переміщених осіб у смт Новгородці Кропивницького району Кіровоградської області реконструювали за кошти Європейського Союзу і відкрили 20 червня 2017 році. У будівлі 150 кімнат, які розраховані на 450 мешканців. На даний час в гуртожитку проживає 63 внутрішньо переміщених особи.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом селищної ради, адміністрації гуртожитку КПГП «Комфорт», представником місцевої поліції та встановлено, що у гуртожитку проведено капітальний ремонт, мешканці гуртожитку мають доступ до всіх комунікацій приміщення, спальні кімнати оснащені новими меблями, блоки оснащені новими кухнями, туалетними кімнатами, пральнями, душовими кімнатами. За результатами перевірки порушення права на належні умови проживання в гуртожитку не встановлено.

Під час спілкування з мешканцями гуртожитку виявлено проблему добросусідських відносин. Більшість мешканців та адміністрація гуртожитку скаржаться на конфліктні ситуації, які створюють окремі мешканці гуртожитку. Крім того, у зазначених мешканців гуртожитку значна заборгованість за спожиті комунальні послуги, що призводить до загальної заборгованості гуртожитку.

На сьогодні через значну заборгованість перед комунальними організаціями існує загроза відключення від послуг з електропостачання.

З особами, що спричиняють конфліктну ситуацію, неодноразово проводилися профілактичні бесіди адміністрацією гуртожитку та працівниками поліції щодо недопущення порушення публічного порядку та дотримання умов проживання в гуртожитку.