Результати моніторингового візиту до приватного пансіонату для осіб похилого віку «Вілла Добра» м. Одеса

10/06/2021 17:07

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадський монітор здійснили моніторинговий візит в рамках реалізації національного превентивного механізму до приватного пансіонату для осіб похилого віку «Вілла Добра», розташованого в м.Одеса.

Пансіонат розташованій в екологічно чистій зоні близько до моря.

Під час візиту встановлено, що для клієнтів пансіонату створено належні умови для отримання соціальної послуги догляду з проживанням.

У день візиту в установі отримували послугу догляду 75 мешканців. У триповерховому будинку з житловою мансардою клієнти проживають у затишних спальних кімнатах різного типу, заклад обладнаний ліфтом, однак вихід на мансардний поверх можливий лише крутими сходами, якими підопічні можуть користуватися тільки за допомогою персоналу.

На території комплексу встановлено альтанки для відпочинку на свіжому повітрі та родинних зустрічей.

Для пацієнтів пансіонату організовано проведення дозвілля, концерти колективів художньої самодіяльності, вітання на свята та дні народження.

Осіб з інвалідністю та ліжкових хворих забезпечено технічними засобами реабілітації, такими як ходунки, візки, палиці, проти пролежневі матраци, кисневі концентратори.

Клієнтів пансіонату забезпечено п’ятиразовим харчуванням з урахуванням вікових особливостей. Харчуються підопічні у кімнатах. Скарги на якість харчування та умови проживання від підопічних не надходили.

Здійснюється медичний супровід лікарем терапевтом та медичними сестрами.

У пансіонаті дотримано санітарно-гігієнічних вимог, забезпечено виконання протиепідемічних заходів: щоденний температурний скринінг підопічних та персоналу, щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів відповідно до затвердженого графіку, провітрювання приміщень, утилізація використаних засобів індивідуального захисту.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде спрямовано керівництва закладу.