Результати моніторингового візиту до приватного пансіонату для осіб похилого віку «Сонячна вілла» с. Крюківщина на Київщині

11/03/2021 11:41

Працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Прашко та Юрієм Белокозом здійснено моніторинговий візит в рамках реалізації національного превентивного механізму до приватного пансіонату для осіб похилого віку «Сонячна вілла», що розташований в с. Крюківщина Київської області.

Під час візиту встановлено, що 35 клієнтам закладу надається соціальна послуга догляду. Для проживання клієнтів у триповерховій будівлі облаштовано затишні спальні кімнати.

Клієнтів, відповідно до договору про надання соціальної послуги, забезпечено п’ятиразовим харчуванням, у тому числі дієтичним. Здійснюється медичний супровід лікарем-терапевтом та медичною сестрою. Виконуються призначення лікарів, здійснюються заходи з фізичної реабілітації, зокрема клієнти за медичними показами отримують масаж.

У пансіонаті дотримано санітарно-гігієнічних вимог, забезпечено виконання протиепідемічних заходів: щоденний температурний скринінг підопічних та персоналу, щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів відповідно до затвердженого графіка, провітрювання приміщень, утилізація використаних засобів індивідуального захисту.

В умовах обмеження відвідувань, пов’язаних з карантинними заходами, запроваджено альтернативні види зв’язку клієнтів з рідними: в закладі проведено Wi-Fi, у підопічних є мобільні телефони.

Керівництвом закладу розглядаються питання отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та внесення пансіонату до Єдиного реєстру отримувачів та надавачів соціальної послуги Міністерства соціальної політики України. На кожного клієнта розробляються індивідуальні плани надання соціальної послуги, які підписуються трьома сторонами: клієнтом, платником, надавачем послуг.

Водночас виявлено порушення вимог пожежної безпеки. Зокрема, не здійснено технічне обслуговування вогнегасників, не встановлено пожежної сигналізації. Ліжкових хворих клієнтів розміщено на другому та третьому поверхах, що унеможливлює за таких умов їх евакуацію у разі виникнення надзвичайної ситуації. На першому поверсі є вільні кімнати, що плануються для облаштування кімнат реабілітації.

За результатами моніторингового візиту листи з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень буде спрямовано до керівництва закладу, Міністерства соціальної політики України.