Результати моніторингового візиту до приватного пансіонату для літніх людей «Срібний вік. Еліт» (м. Київ)

30/06/2021 18:00

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадський монітор провели моніторинговий візит в рамках реалізації національного превентивного механізму до приватного пансіонату для літніх людей «Срібний вік. Еліт», розташованого в Подільському районі м. Київ.

Під час візиту встановлено, що для клієнтів пансіонату створено належні умови для отримання соціальної послуги із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та з інвалідністю.

У день візиту в установі отримували послугу догляду 27 мешканців. На трьох поверхах чотириповерхового будинку клієнти проживають у затишних спальних кімнатах різного типу. У кімнатах є необхідні меблі, кондиціонери, телевізори.

Приміщення пансіонату обладнані протипожежною сигналізацією. Всі вогнегасники своєчасно пройшли технічне обслуговування. На кожному поверсі в наявності схеми евакуації людей на випадок пожежі.

На території пансіонату обладнано місця для відпочинку на свіжому повітрі та родинних зустрічей. Для пацієнтів пансіонату організовано проведення дозвілля, вітання на свята та дні народження.

У пансіонаті для людей з інвалідністю у достатній кількості є візки, стільці з санітарним оснащенням, пересувні стільці для миття осіб з обмеженими фізичними можливостями, пристосування у санвузлах тощо.

Клієнтам забезпечено п’ятиразове харчування в тому числі дієтичне. Під час візиту мешканці пансіонату охоче спілкувалися з моніторинговою группою, позитивно відгукувалися про роботу всього персоналу.

Медичний супровід пацієнтів здійснюється лікарем терапевтом та медичними сестрами. Фізична реабілітація мешканців здійснюється кваліфікованим фахівцем- реабілітологом.

У пансіонаті дотримано санітарно-гігієнічних вимог, забезпечено виконання протиепідемічних заходів: щоденний температурний скринінг підопічних та персоналу, відповідно до затвердженого графіку проводиться вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів, провітрювання та каврцування приміщень. Проте при вході до закладу не розміщена інформація щодо запровадження карантину та рекомендації МОЗ щодо запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 (усунуто по закінченню візиту).

Звіт за результатами моніторингового візиту та наданих рекомендацій буде спрямований керівнику пансіонату.