Представники Уповноваженого відвідали з робочим візитом Волинську область

11/06/2021 14:04

Сьогодні представник Уповноваженого Верховної ради з прав людини у сфері захисту персональних даних Інна Берназюк та представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин відвідали з робочим візитом Волинську область.

Під час зустрічі з керівництвом Волинської обласної державної адміністрації, обласної ради та міської ради Інна Берназюк у своєму вступному слові зосередила увагу присутніх на необхідності безумовного виконання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних. Вона заначила, що запровадження та використання інноваційних технологій жодним чином не можуть скасовувати або звужувати право людини на приватність.

«Застосовуючи інновації, треба першочергово пам’ятати про безпеку та фундаментальні права громадян, такі як право на приватність та недискримінацію», - наголосила Інна Берназюк.

Світлана Семчишин зазначила, що пандемія COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження суттєво вплинули на можливість реалізації та додержання цих прав і свобод в Україні. Підтвердженням цього стало зростання кількості повідомлень до Уповноваженого про порушення прав. Із загальної кількості повідомлень про порушення прав і свобод людини і громадянина, які надійшли з початку 2021 року до Уповноваженого (23469), 328 - від мешканців Волинської області. Найбільше повідомлень стосувались порушення інформаційних прав (43 %), соціальних та економічних прав (25 %), а також порушення права на приватність (6 %).

Тому представники Уповноваженого висловили сподівання на тісну співпрацю задля запобігання порушенню прав людини на території Волинської області та підвищення рівня правової поінформованості населення, а також вручили керівництву області та міста щорічну доповідь Уповноваженого за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Крім цього, під головуванням Інни Берназюк проведено робочу нараду у форматі круглого столу щодо додержання вимог законодавства про захист персональних даних для керівництва та представників структурних підрозділів Волинської облдержадміністрації, обласної ради, міської ради, райдержадміністрацій та територіальних громад, Головного управління НП у Волинській, області, Управління СБУ в області, Головного управління ДМС в області, Обласного центру зайнятості, Головного управління ПФУ в області.

Під час заходу Інна Берназюк звернула увагу учасників на можливих ризиках порушення права на приватність, які пов’язані із впровадженням інформаційних технологій та наголосила, що одним з основних аспектів обробки персональних даних є обов’язок володільця персональних даних створити умови для захисту цих даних. Так, володілець персональних даних зобов’язаний вжити організаційні та технічні заходи захисту персональних даних, а саме, затвердити окремий порядок/положення обробки персональних даних, визначити відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із обробкою та захистом персональних даних при їх обробці, повідомити Уповноваженого про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних та про відповідальну особу, яка організовує цю роботу, відібрати зобов`язання про нерозголошення персональних даних, визначити порядок доступу працівників до персональних даних, визначити порядок ведення обліку операцій, пов’язаних із персональними даними, розробити план дій на випадок несанкціонованого доступу до персональних даних, пошкодження технічного обладнання, виникнення надзвичайних ситуацій та здійснювати регулярне підвищення рівня знань у сфері захисту персональних даних.

Також представник Уповноваженого закликала присутніх переглянути онлайн-курс «Захист персональних даних», розроблений Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Ради Європи у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra, який включає поглиблену версію курсу для держслужбовців та людей, які працюють із персональними даними.

Участь у заходах під час візиту представників Уповноваженого у Волинську область взяв також регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Волинській області Віталій Єлов.