Представники Уповноваженого провели зустрічі з керівництвом Львівської ОДА, правоохоронних структур та підбили підсумки позапланової перевірки міської ради щодо додержання законодавства у сфері захисту персональних даних

10/06/2021 16:30

Представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Інна Берназюк та представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин провели зустріч з першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Андрієм Годиком та заступником з Олександром Кулепіним, під час якої були обговорені питання про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина органами державної влади та органами місцевого самоврядування в регіоні, а також окреслено шляхи подальшої співпраці для забезпечення прав людини з урахуванням стратегічних напрямах діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Після завершення зустрічі, в рамках круглого столу за участю керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представників ГУНП у Львівській області, УСБУ у Львівській області, ГУ ДМС України у Львівській області, ГУПФ у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Львівського обласного центру зайнятості, голів районних державних адміністрацій та голів об’єднаних територіальних громад надано рекомендації щодо захисту персональних даних та надано відповіді на питання учасників круглого столу.

Представник Уповноваженого Інна Берназюк зазначила, що при впровадженні інноваційних технологій надзвичайно важливим є передусім захист прав людини, а приватність не має бути платою за комфортне життя. Звернула увагу учасників зустрічі на можливі ризики порушення права на приватність, які пов’язані із впровадженням інформаційних технологій та наголосила, що, застосовуючи інновації, треба насамперед пам’ятати про безпеку та фундаментальні права громадян, такі як право на приватність та недискримінацію.

Учасниками круглого столу було підтримано спільну пропозицію щодо подальшої співпраці та сприяння запобіганню випадкам порушення прав людини на території Львівської області.
Також під головуванням представника Уповноваженого у сфері захисту персональних даних було підбито підсумки позапланової перевірки Львівської міської ради. Обговорення пройшло за участі заступника міського голови Андрія Москаленка, керуючої справами виконкому Наталії Алєксєєвої, керівників структурних підрозділів Львівської міської ради. Під час зустрічі обговорили порушення законодавства України про захист персональних даних, які були зафіксовані за результатами проведеної перевірки, рекомендації щодо їх усунення.

Інна Берназюк позитивно відзначила організацію роботи з персональними даними Управлінням освіти та міської служби у справах дітей та рекомендувала ознайомитись із Керівними принципами Консультативного Комітету Конвенції 108 щодо захисту даних дітей в освітньому середовищі, що містять рекомендації для володільців даних та рекомендації для індустрії освітніх послуг, які розміщені на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Представник закликала усіх переглянути онлайн-курс «Захист персональних даних», розроблений Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Ради Європи у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra, який включає поглиблену версію курсу для держслужбовців та осіб, які працюють із персональними даними.

Представник Уповноваженого у західних областях Світлана Семчишин з метою консолідації зусиль щодо попередження, виявлення та недопущення порушень прав і свобод людини в області, підвищення правової поінформованості населення, просування європейських цінностей та стандартів прав людини, звернула увагу на Стратегічні напрямки діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2021 рік та акцентувала на проблемних питаннях, з якими найчастіше звертаються мешканці Львівської міської об’єднаної територіальної громади.

Начальник Відділу регіонального представництва в західних областях Руслан Клапчук вкотре акцентував на питаннях своєчасності розгляду звернень громадян та запитів про доступ до публічної інформації. Наголосив на необхідності дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про звернення громадян» термінів розгляду звернень та запитів на інформацію та попередив про адміністративну відповідальність за порушення таких термінів.

Представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Інна Берназюк вручила керівникам та посадовцям щорічну доповідь Уповноваженого за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні та наголосила на готовності подальшої співпраці задля запобігання порушенню прав людини на території Львівської області.