Людмила Денісова: у місцях несвободи РФ продовжують порушуватись основоположні права незаконно ув’язнених громадян України на одержання медичної допомоги

18/06/2021 13:35

Після судового засідання у справі другої Сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір», яке відбулось 10 червня, українських політв’язнів Джеміля Гафарова та Сервета Газієва було доправлено у Федеральний казенний лікувально-профілактичний заклад «Міжобласна туберкульозна лікарня №19» Ростова-на-Дону. Джеміль Гафаров досі залишається у лікарні, через загострення хронічної хвороби нирок і подагру, але жодних медичних обстежень йому не проводять. Учора Джеміль брав участь у черговому судовому засіданні через відеозв’язок. У Сервета Газієва медики швидкої допомоги діагностували хронічний холецистит - підвищений артеріальний тиск та сильні болі в печінці. Але з лікарні його повернули в СІЗО без надання необхідної медичної допомоги. Про госпіталізацію Гафарова та Газієва їхні адвокати повідомлені не були. Про це повідомила Уповноважений  ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

«На необхідності надання належної медичної допомоги українським політв’язням я неодноразово наголошувала у своїх зверненнях до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Однак, і цього разу отримала відписку, в якій російський омбудсмен запевняє, що умови утримання, зокрема, Джеміля Гафарова і його медичне забезпечення відповідають російським та міжнародним стандартам», - зауважила Омбудсман.

Людмила Денісова наголошує, що Сервет Газієв та Джеміль Гафаров потребують термінового фахового медичного обстеження та лікування. Крім того, відповідно до положень статті 110 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації та Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации», Джеміль Гафаров та Сервет Газієв потребують негайної зміни запобіжного заходу та звільнення з-під варти.

Уповноважений ВРУ з прав людини закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення статті 3 положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод та вжити всіх можливих заходів, аби негайно припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ.