Результати моніторингу дотримання прав ВПО в управлінні соціального захисту населення Овідіопольської райдержадміністрації на Одещині

23/02/2021 09:51

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна здійснила моніторинг дотримання прав і свобод осіб, які зазнали негативного впливу збройного конфлікту, зокрема, права і свободи внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), в управлінні соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації (далі – Управління).

Під час візиту встановлено, що на обліку в Управлінні загалом перебуває 1807 внутрішньо переміщених осіб, з них 761 працездатний, 410 дітей, 63 особи з інвалідністю, 419 осіб пенсійного віку.

За останні роки чисельність ВПО збільшилась. Загальна чисельність ВПО, які звернулись за призначенням державних виплат та допомог: без урахування пенсійних виплат: 582 сім'ї. З них отримують державні виплати та допомоги: без урахування пенсійних виплат - 543 сім'ї.

Кількість ВПО, яким припинено або відмовлено у виплаті грошової допомоги без урахування пенсійних виплат 81 особі. Основною з причин є наявність у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення на території підконтрольній Україні.

Кількість дітей, яким встановлено статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 10 осіб.

Станом на лютий 2021 року, 2 особи з числа ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, звернулись до Управління за отриманням компенсації на придбання (будівництво) житла. На даний час потреба в коштах для виділення компенсації на придбання (будівництва) житла становить 2146171,03 грн. Фактично коштів для покриття цієї потреби не виділяється.

За результатами моніторингового візиту готується детальний звіт та лист реагування.