Результати безвиїзного моніторингу дотримання прав на житло Гродівською селищною радою Покровського району Донецької області

15/09/2021 10:58

Представником Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтином Черніковим проведено дистанційний безвиїзний моніторинг з метою перевірки реалізації дотримання органами місцевого самоврядування права громадян на житло (квартирний та соціальний квартирний облік) в умовах децентралізації у Гродівській сільській раді Донецької області.

Встановлено, що житловий фонд Гродівської територіальної громади - це, в основному, приватні домогосподарства. Також на балансі Гродівської селищної ради перебуває 10 двоповерхових будинків, які свого часу були надані з подальшою приватизацією працівникам соціальної сфери.

Будівництво комунального житла за останні 30 років не велося. Жодного комунального будинку за цей час не введено в експлуатацію, тому:
- черга на комунальне житло відсутня;
- житло розподіляється селищною радою тільки у випадку, коли стає визначеним відумерлою спадщиною, а саме: - для забезпечення житлом пільгової категорії населення, в тому числі дітей- сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Через відсутність комунального житла, приймається рішення сесії щодо придбання їм житла або проведення ремонтних робіт закріпленого за дітьми житла:
- за 2020 - 2021 роки придбано житла для 3-х осіб із числа дітей, позбавлених батьківського піклування та сиріт - 2 будинки із земельними ділянками і 1 квартира, на загальну суму – 460 тис. грн ;
- перебуває на черзі 1 особа (дитина інвалід, яка досягла повноліття і перебуває на державному утриманні в спеціальному закладі);
- станом на 13.09.2021 року заяв до селищної ради щодо надання житла не надходило;
- відмов у взятті на облік не було, житло надається згідно заяв.

Гродівська територіальна громада не має коштів для будівництва соціального комунального майна з метою закріплення за своєю територією осіб із числа ВПО та/або молодих сімей.

За результатами дистанційного безвиїзного моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні листи реагування для усунення виявлених порушень.