Результати повторного моніторингового візиту до Відділення стаціонарного догляду постійного проживання одиноких непрацездатних громадян в с. Макіївка Білоцерківського району Київської області

13/10/2021 16:22

Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з громадським монітором здійснено моніторинговий візит до Відділення стаціонарного догляду постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, що розташоване у с. Макіївка Білоцерківського району Київської області.

У день візиту в закладі перебувало 11 осіб похилого віку.

Під час візиту виявлено недоліки, які призводять до порушень прав мешканців. Так, температура повітря в спальних кімнатах вдень становила 14 градусів тепла. Ліжкові хворі мешканці перебували у ліжках у теплому одязі під теплими ковдрами. Альтернативні способи обігріву приміщень в закладі не застосовувалися. Лише після втручання членів моніторингової групи у спальні для жінок з’явився електричний обігрівач.

У закладі не дотримано Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності (далі – Державний стандарт). Догляд забезпечує одна доглядальниця, яка водночас є відповідальною за санітарний стан усіх приміщень у відділенні. Медичний супровід здійснює одна сестра медична, яка на час візиту перебувала у відпустці, іншого медичного працівника, відповідального за медичний супровід, не призначено. Відповідно підопічним не забезпечено спостереження за станом здоров’я, не організовано надання їм медичної допомоги, що може призвести до тяжких наслідків у разі погіршення стану здоров’я підопічних. Поглиблених щорічних медичних оглядів для мешканців у закладі не проводиться.

Порушуються вимоги Державного стандарту щодо харчування мешканців. У меню зазначено, що мешканців забезпечено п’ятиразовим харчуванням. Однак, як підтвердили в закладі, мешканці харчуються лише тричі на день.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень та скеровано листи до органів державної влади.