Відсутній пандус та не забезпечено приватності: повторний моніторинговий візит до пансіонату для осіб похилого віку «100-ліття», що в селі Крюківщина Київської області

15/09/2021 12:07

Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму разом із громадським монітором здійснено повторний моніторинговий візит до приватного пансіонату для осіб похилого віку «100-ліття», який розташований в селі Крюківщина Київської області.

Пансіонат розрахований на проживання 23 осіб, під час візиту ньому перебував 21 підопічний (7 чоловіків та 14 жінок). У житлових кімнатах дотримано санітарно-гігієнічних вимог, розміщено від 2 до 5 осіб. Кімнати облаштовано необхідними меблями, наявні технічні засоби реабілітації, встановлено телевізори для перегляду телевізійних передач. Підопічні мають доступ до мережі Інтернет.

Членами моніторингової групи опитано 14 осіб похилого віку та 3 працівників пансіонату. Скарг на неналежне поводження, застосування до клієнтів персоналом жорстоких або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання не надходило.

Водночас виявлено недоліки, які порушують права підопічних, а саме: не передбачено умов для пересування маломобільних осіб, зокрема, відсутній пандус, підйомник. За відсутності ширм не забезпечено приватності під час здійснення гігієнічних процедур у житлових кімнатах, де проживає більше ніж одна особа.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень та скеровано листи до керівництва пансіонату.