Представник Уповноваженого Вячеслав Петльований взяв участь у обговоренні питань врегулювання форм відповідальності за колабораціонізм як складова реінтеграційного процесу ТОТ України

11/06/2021 15:13

Представник Уповноваженого з додержання прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони та  процесуальних прав Вячеслав Петльований взяв участь у засіданні online круглого столу «Законодавче врегулювання форм відповідальності за колабораціонізм як складова реінтеграційного процесу тимчасово окупованих територій України: стан проблеми та шляхи вирішення».

Організатори заходу - Комітет з питань правоохоронної діяльності та  Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У роботі круглого столу взяли участь голови парламентських комітетів Денис Монастирський та Дмитро Лубінець, представник Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, представники Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства закордонних справ України, Офісу Генерального прокурора, міжнародних та національних правозахисних організацій, експертного і наукового співтовариства.

Під час заходу обговорювалися особливості формування державної політики перехідного періоду, концепції відповідальності за злочини на окупованих територіях та люстрації як складової державної стратегії реінтеграції деокупованих територій.

Окрему увагу учасники приділили обговоренню проєктів законів «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо кримінальної відповідальності за адміністративне, економічне, військове, політичне, військово-політичне та інше співробітництво з державою-агресором - колабораціонізм» (реєстр. № 5135), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність» (реєстр. № 5143), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність (реєстр. № 5144), до яких Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було надіслано позиції із зауваженнями і пропозиціями.

За результатами заходу буде підготовлено резолюцію.