Людмила Денісова: внаслідок повеней та на тлі складної санітарно-епідеміологічної ситуації через COVID-19, населенню тимчасово окупованого Криму загрожує поширення нових інфекційних хвороб

23/06/2021 17:13

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова висловила щирі співчуття постраждалим внаслідок повеней на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

«Бездіяльність окупаційної влади РФ щодо забезпечення належного функціонування інфраструктури на півострові призвела до катастрофічних наслідків з людськими жертвами. На тлі складної санітарно-епідеміологічної ситуації через COVID-19, населенню тимчасово окупованого Криму загрожує поширення нових інфекційних хвороб», - наголосила Людмила Денісова.

За її словами, згідно з міжнародним гуманітарним правом держава-окупант відповідає за додержання та захист прав людини на окупованих нею територіях.

Уповноважений вважає, що РФ повинна невідкладно виконати вимоги резолюції Генеральної асамблеї ООН №75/192 та забезпечити безперешкодний та повний доступ до тимчасово окупованого Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Омбудсман закликала міжнародних партнерів посилити взаємодію, аби змусити країну-окупанта РФ виконувати зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом.