Результати моніторингового візиту до Костянтинівської спеціальної школи № 32 Донецької області

08/04/2021 18:07

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі Представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтина Чернікова, головних спеціалістів Тетяни Алмаєвої, Юлії Нежейко та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій області Володимира Єльця здійснено моніторинговий візит в рамках національного превентивного механізму до Костянтинівської спеціальної школи №32 Донецької області (далі- Школа).

Школа є закладом загальної середньої освіти для дітей, з порушенням інтелектуального розвитку. Заклад розраховано на 130 вихованців, на час проведення візиту в закладі перебувають 124 дитини, з них 108 на повному пансіоні: хлопців 70 та 38 дівчат. Від загального числа, 21 дитина з інвалідністю. Температурний режим у приміщенням відповідає встановленим нормам, вихованці забезпечені 5-разовим харчуванням, дотримані санітарні норми в роботі харчоблоку, забезпечена чистота в житлових та санітарних кімнатах. В закладі наявний план евакуації вихованців на випадок пожежі. У закладі організовано щорічні огляди вихованців лікарями, зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

Разом з тим, під час моніторингового візиту було виявлено ряд недоліків. Встановлено, що для закладу проблемним питанням є брак вільної площі. У зв’язку з цим, в спальних приміщеннях не дотримується норма площі на одного вихованця, 16 із 19 спальних кімнат розраховані більше ніж на чотири особи, особливо в кімнатах для хлопців. В приміщенні школи відсутні роздягальні, приміщення для сушіння верхнього одягу та взуття. Відсутня кімната для спілкування з батьками. В спальних кімнатах не всі вихованці забезпечені приліжковими тумбочками. Не забезпечено безперешкодного доступу до питної води.

Відсутня в доступному місці скринька для скарг та механізм розгляду скарг.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні акти реагування для усунення виявлених порушень.