Людмила Денісова: відмова РФ продовжити чинність мандату місії ОБСЄ у пунктах пропуску свідчить про її плани щодо подальшої агресії

03/09/2021 18:33

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова засудила позицію Росії щодо блокування мандата місії ОБСЄ після 30 вересня 2021 року у пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з тимчасово окупованими територіями України. Про таке рішення було оголошено напередодні під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

Уповноважений нагадала, що місія цивільних спостерігачів ОБСЄ здійснює моніторинг та звітує про ситуацію з дотримання прав людини та гуманітарну ситуацію як у зоні конфлікту, так і по всій території України, а також сприяє зниженню напруженості, забезпеченню миру, стабільності та безпеки в Україні. На блокпостах «Донецьк» і «Гуково» місія ОБСЄ виконує свою діяльність з 29 липня 2014 року згідно з рішенням Постійної ради ОБСЄ, прийнятим на основі консенсусу.

«Відмова РФ продовжити чинність мандату місії ОБСЄ у пунктах пропуску може свідчити про її плани продовжувати і збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні збройної агресії Росії проти України, як наслідок продовження порушення прав людини та погіршення гуманітарної ситуації», - наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман закликала міжнародну спільноту вплинути на позицію РФ з метою продовження роботи місії спостерігачів ОБСЄ для забезпечення миру, стабільності та безпеки в Україні.