Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту прийти на судове засідання у справі кримських татар, яких Росія звинувачує в екстремізмі

19/12/2019 17:33

Судилище Північнокавказького окружного військового суду визнало винними кримських татар у нібито тероризмі та екстремізмі – вони позбавлені волі сумарно на 68 років. Теймур Абдуллаєв отримав 17 років позбавлення волі, Рустем Ісмаїлов - 14 років, Узеір Абдуллаєв - 13 років, Еміль Джемаденов і Айдер Саледінов по 12 років позбавлення волі відповідно.

24 грудня 2019 року о 09:30 у Верховному суді РФ відбудеться судове засідання з розгляду апеляційної скарги на вирок Північнокавказького окружного військового суду, яким було засуджено наших співгромадян.

Закликаю міжнародну спільноту, дипломатичний корпус, Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович делегувати представників на зазначене судове засідання, задля забезпечення дотримання судом гарантованих міжнародними нормами прав і свобод кримських татар.

Адже тільки спільними діями ми зможемо протистояти владі РФ, яка використовує антитерористичне і анти екстремістське законодавство на території тимчасово окупованого Криму аби придушити "інакомислення", жертвами якого найчастіше стають представники кримськотатарського народу та українці, зокрема, журналісти, адвокати, правозахисники, активісти і інші представники громадянського суспільства.

З жовтня 2016 року наші співгромадяни – Теймур Абдуллаєв, Рустем Ісмаїлов, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов – безпідставно позбавлені особистої свободи за сфабрикованою кримінальною справою. На початку 2018 року на порушення норм міжнародного права їх вивезли з території тимчасово окупованого Криму в Ростов-на-Дону, а у червні 2018 року вони були засуджені Північнокавказьким окружним військовим судом.