Людмила Денісова висловила рішучий протест у зв'язку з незаконними арештами українських громадян в тимчасово окупованому Криму

06/09/2021 20:03

На 60 діб, до 4 листопада, підконтрольний РФ «Київський районний суд Сімферополя» арештував Нарімана Джеляла – першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу та братів Азіза і Асана Ахтемових. Їм оголосили підозру за нібито причетність до пошкодження газопроводу в селі Перевальне 23 серпня (частина 1 статті 281 УК РФ - «диверсія») Всі троє утримуватимуться під вартою в СІЗО м. Сімферополя. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Уповноважений додала, що рішенням так званого «Київського районного суду Сімферополя» Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову винесено покарання у вигляді адміністративного арешту терміном 14 та 15 діб, відповідно, за скоєння нібито адмінправопорушення за ст.19.3 КоАП Росії («непокора працівникам поліції»). Вони відбуватимуть арешт в ізоляторі тимчасового тримання міста Сімферополя.

4 вересня біля будівлі ФСБ в місті Сімферополі на акцію підтримки незаконно затриманих зібралися родичі, журналісти, адвокати та небайдужі громадяни. 58 учасників було затримано. Стосовно 56 - складено адміністративні протоколи за статтею 20.6.1 КоАП РФ («невиконання правил поводження під час надзвичайної ситуації або загрози її виникнення»), яка передбачає штраф від 10 до 50 тисяч російських рублів.

Двох учасників акції – Ескандера Ахтемова – батька Азіза Ахтемова та Арсена Ахтемова – брата Асана Ахтемова суд заарештував на 10 та 15 діб, відповідно, за ст.19.3 КоАП Росії («непокора працівникам поліції»).

«Затримання кримських татар на території тимчасово окупованого Криму не може залишатись поза увагою міжнародних правозахисних інституцій. Звертаюся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет зупинити свавілля країни-окупанта та сприяти звільненню незаконно ув’язнених громадян України», - наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман вимагає від Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової вжити заходів щодо додержання прав незаконно ув’язнених громадян України на Кримському півострові.