Людмила Денісова: Росія відновила незаконні судилища над кримським татарином Едемом Бекіровим

22/02/2021 17:35

Окупаційна влада Криму відновила судилища за сфальсифікованою кримінальною справою стосовно українського політв’язня Едема Бекірова та вже розпочала розгляд справи по суті. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

«22 січня 2021 року постановою так званого «Центрального районного суду у м. Сімферополь» відновлено провадження стосовно кримського татарина Едема Бекірова, а 5 лютого 2021 року ухвалено рішення щодо проведення подальшого судового розгляду «заочно», - заявила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що кримінальна справа проти українського політв'язня є політично вмотивованою та стосується начебто зберігання і перевезення Едемом Бекіровим вибухових речовин,

«На першому «заочному судовому засіданні» 19 лютого 2021 року згадану справу розглядали по суті та оголосили безпідставний обвинувальний висновок. Наступні засідання призначені на 4,9 та 10 березня 2021 року. Вважаю, що відновлення судових засідань стосовно Едема Бекірова, інваліда першої групи, який має хронічні захворювання серед яких діабет та неврологія хребта – ніщо інше як продовження політичного переслідування країною-окупантом», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений засудила незаконні дії російської влади та звернулась до міжнародної спільноти з проханням продовжувати тиск на Росію задля припинення політичного переслідування громадян України та звільнення усіх, хто перебуває у незаконному ув’язненні на території РФ та тимчасово окупованого Криму.