Людмила Денісова: російський суд позбавив волі трьох кримських татар у справі «Хізб ут-Тахрір»

12/01/2021 09:57

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону ухвалив незаконне рішення про ув'язнення трьох кримських татар – жителів Білогірського району Криму, які були затримані 10 червня 2019 року за обвинуваченнями у «здійсненні терористичної діяльності» та участі в організації «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

«Російські судді щойно позбавили волі кримських татар Енвера та Різи Омерових – на 18 та 13 років відповідно, Айдера Джаппарова – на 17 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Згідно з вироком суду кожен з них перших два роки ув’язнення буде утримуватися у тюрмі», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман також засудила ухвалене незаконне рішення.

«Країна-агресор своїми ганебними діями продовжує демонстративно порушувати міжнародні договори та норми міжнародного права. Хочу нагадати усій міжнародній спільноті, що сьогодні, у день українського політв'язня, всім громадянам України, які знаходяться у кремлівському полоні необхідна наша підтримка та консолідація зусиль задля їхнього найскорішого звільнення», - наголосила Уповноважений.