Людмила Денісова про вирок окупантів кримському татарину Аблямітову: рішення суду - безпідставне, покази отримані під тиском ФСБ

24/03/2021 12:45

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова вважає, що кримінальна справа щодо нібито участі кримського татарина Меджита Аблямітова у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана, який окупаційна влада вважає незаконним збройним формуванням, є сфабрикованою, а рішення суду про його ув’язнення — безпідставним.

«Наголошую, що кримінальна справа є сфабрикованою, а рішення суду — безпідставним. Адже усі покази Меджита Аблямітова, отримані під час допитів на етапі слідства були отримані під тиском працівників ФСБ», — повідомила Людмила Денісова.

Омбудсман нагадала, що так званий «Кіровський районний суд» у тимчасово окупованому Криму засудив Аблямітова до 6 років відбування покарання в колонії суворого режиму та 1 року адміннагляду після закінчення строку за нібито участь в добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана.

«Засуджую незаконний вирок, який є черговим прикладом репресій політично вмотивованого переслідування кримських татар та нагадую, що за сфабрикованими звинуваченнями у справі згаданого батальйону в Криму вже незаконно засуджені п’ятеро громадян України — Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Дилявер Гафаров, Наріман Межмедінов, Айдин Мамутов. Закликаю міжнародну спільноту тиснути на РФ, аби якнайскоріше припинити політично вмотивовані переслідування наших співгромадян у тимчасово окупованому Криму та негайно звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України», — наголосила Уповноважений.