Людмила Денісова: масові затримання кримських татар у тимчасово окупованому Криму

04/09/2021 20:25

Безпідставно затримано першого заступника Голови Меджлісу Нарімана Джеляла і ще чотирьох кримських татар - Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова. Їхнє місцезнаходження до цього часу невідоме.

«Протестуючи проти незаконних обшуків та затримань, родичі та небайдужі співгромадяни вийшли до будівель «Управління ФСБ по Республіці Крим і м. Сімферополь». Як наслідок – понад 50 кримських татар затримано. Їх заштовхали в автобуси, застосовуючи грубу силу, б’ючи по нирках, та відвезли до різних відділень поліції в тимчасово окупованому Криму, де їх допитують без доступу адвокатів», - заявила Омбудсман.

Серед затриманих - двоє журналістів Кримської солідарності Айдер Кадиров та Нурі Абдурашитов, голова Центральної виборчої комісії Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля і член Меджлісу кримськотатарського народу Леммар Юнусов, колишній політв'язень, фигурант «у справі Веджіє Кашка» Казим Аметов.

Уповноважений наголосила, що своїми діями так звані «правоохоронці» порушили презумпцію невинуватості, права на свободу, особисту недоторканність та правову допомогу.

«Без злагоджених дій України та міжнародних партнерів — із затриманих сьогодні громадян України вчергове зроблять «злочинців» за сфабрикованими справами», - заявила Людмила Денісова.

Уповноважений ВРУ з прав людини закликала міжнародну спільноту застосувати всі можливі важелі впливу на країну-агресора, аби припинити репресії стосовно корінного населення Криму.