Уповноважений ВРУ з прав людини: країна-окупант вкотре вдається до переслідування та залякування кримських татар

04/09/2021 10:05

Сьогодні на світанку в помешканні першого заступника голови Меджлісу кримськотатарского народу Нарімана Джеляла російські силовики провели обшуки, після чого його вивезли до «Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополь». Напередодні після обшуків зникли двоє кримських татар: Ельдар Одаманов та Азіз Ахтемов. Їхнє місцезнаходження досі невідоме. Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

«Країна-окупант вкотре вдається до переслідування та залякування кримських татар. Обшуки у помешканнях громадян України є грубим порушенням міжнародних норм, зокрема статті 5 Конвенції про захист прав людей і основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантується право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції - право на повагу до приватного і сімейного життя», - наголосила Омбудсман.

Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади і посилити тиск на РФ, з метою припинення порушень прав українців на території тимчасово окупованого Криму.