У Грузії Уповноважений ВРУ з прав людини відвідала вісьмох засуджених громадян України, які відбувають покарання в пенітенціарному закладі № 15 (Мцхета, с. Ксані)

14/09/2021 19:28

Під час робочого візиту до Грузії Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відвідала вісьмох засуджених громадян України, які відбувають покарання в пенітенціарному закладі № 15 (Мцхета, с. Ксані).

Огляд установи та результати опитування в’язнів засвідчили задовільний стан умов тримання. Жодних скарг від наших співгромадян не отримано.

Однак, як повідомила Уповноважений, один із засуджений зазначив, що йому вже другий рік не надається кваліфікована допомога лікаря-офтальмолога. Ще у 2020 році під час медичного огляду йому було рекомендовано проведення хірургічного втручання.

«Звернулася до керівника установи щодо оперативного вирішення питання. Разом із консулом України Іриною Мархонос триматиму ситуацію на контролі», - зазначила Людмила Денісова.

Крім того, під час розмови із засудженими Уповноважений поінформувала, що за результатами зустрічі з Міністром юстиції Грузії домовлено про прискорення розгляду запитів на переведення 4 наших співгромадян для подальшого відбування покарання в Україну.

«Водночас під час опитування було встановлено, що троє українців у червні 2021 року написали заяви до Міністерства юстиції Грузії про переведення для подальшого відбування покарання в Україну. Наразі результати розгляду зазначених документів їм невідомі. Взяла питання на особистий контроль. Доведу цю інформацію до відома Міністра юстиції Грузії для прискорення опрацювання заяв українських засуджених», - повідомила Людмила Денісова.