Людмила Денісова вітає ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН посиленої Резолюції щодо прав людини в Криму

17/12/2020 12:22

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова вітає рішення Генеральної Асамблеї ООН щодо ухвалення оновленої посиленої Резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

За словами Уповноваженого, цей документ фіксує численні ганебні факти масових порушень прав людини на території тимчасово окупованому Криму, а також те, що країна-окупант РФ не виконує міжнародні зобов'язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Зокрема, йдеться про посилення репресії проти населення півострова, обмежувальних заходів, обмеження доступу кримчан до української освіти та порушення їхніх релігійних прав.

«64 країни-члени ООН, які підтримали Резолюцію, своїм рішення визначили – країна-окупант РФ, як член ООН, повинна надавати консульським працівникам України відомості про українських громадян, утримуваних в Російській Федерації, забезпечувати їм свободу контактів і спілкування, відповідно до Віденської конвенції про консульські відношення, учасником якої є Російська Федерація, а також надавати можливість українським посадовим особам, включаючи Уповноваженого ВРУ з прав людини, відвідувати всіх українських громадян, в тому числі політичних в'язнів у тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, та беззаперечно звільнити усіх бранців Кремля», - наголошує Людмила Денісова.

Крім того, забезпечити безперешкодний та повний доступ до тимчасово окупованого Криму міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та СММ ОБСЄ.

Уповноважений вважає це важливим кроком, який наблизить до наших співгромадян, дасть змогу захистити їх права та свободи, перевірити умови тримання у місцях несвободи українських політв'язнів та якнайскоріше домогтися їх звільнення з Кремлівського полону.

«Висловлюю вдячність усім країнам, які підтримали Україну у її боротьбі! Така співпраця допоможе нам повернути українських громадян та території», - зазначила Омбудсман.