Гантелі, лом, лопата та праска у службових кабінетах відділення поліції № 2 у м. Дніпро: результати моніторингового візиту

05/04/2021 09:58

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владиславом Онищенком за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Дніпропетровській області Оксани Крупій здійснено моніторинговий візит до відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

За результатами моніторингового візиту виявлені численні факти, що можуть свідчити про високий ризик порушення права осіб, затриманих у порядку ст. 208 КПК, на захист, свободу та особисту недоторканність, а також захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Наприклад, за даними службової документації, громадянин Б. був фактично затриманий о 02:10, доставлений до відділення о 03:50 та залишив відділення о 15:27, що загалом, з моменту затримання становить – 13 годин 17 хвилин. При цьому, відповідальною особою лише о 12:10 (через 10 годин після затримання) було повідомлено центр безоплатної правової допомоги.

Варто також звернути увагу, що у Відділенні поліції відсутні кімнати для затриманих, через що, ймовірно, затримані змушені тривалий час перебувати у службових кабінетах – без забезпечення питною водою та харчуванням.

Крім того, процесуальні дії також відбуваються безпосередньо в кабінетах слідчих, які не обладнані системою відеоспостереження,  що створює умови, які не дозволяють виключити ризики неналежного поводження з затриманими. При цьому, моніторинговою групою під час огляду службових кабінетів були виявлені предмети, які не пов’язані із виконанням службових обов’язків працівниками поліції, однак за певних умов можуть бути використані для здійснення фізичного або психологічного тиску, зокрема, гантелі, лом, лопата та праска.

Виявлені під час візиту порушення будуть викладені у звіті, а на їх усунення будуть направлені акти реагування до Головного Управління поліції в Дніпропетровській області.