Уповноважений відреагувала на факт побиття дівчинки-підлітка та булінгу з боку однокласників у м. Торецьку Донецької області

07/04/2021 18:39

Враховуючи те, що наразі органами поліції здійснюється досудове розслідування за цими фактами, Людмила Денісова звернулася до начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області взяти це питання на особливий контроль.

Також Уповноважений звернулася до органу опіки та піклування за місцем проживання дітей щодо взяття родин дітей під соціальний супровід, а також забезпечення необхідної медичної та психологічної допомоги дитині-жертві.

Людмила Денісова вкотре звернула увагу на необхідність формування в суспільстві нульової толерантності до проявів насильства, особливо якщо вони стосуються дітей.

«Варто швидко реагувати на випадки булінгу, належним чином та ефективно розслідувати кожен такий випадок. На жаль, у сучасних умовах пандемії COVID-19 лише поглибила проблеми насильства», - наголосила  Омбудсман.

Про це свідчить і дослідження ЮНІСЕФ. Зокрема, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу; 24% дітей стали жертвами булінгу; 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу; 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе; більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.