Результати дистанційного моніторингу архітектурної доступності Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

22/07/2021 14:18

З метою встановлення фактичного стану  дотримання принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, зокрема, забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, головний спеціаліст відділу запобігання і протидії дискримінації та ґендерної рівності Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзний моніторинг Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Об’єкт моніторингу знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Шевченка,3.

Прилегла територія будівлі має рівну і неслизьку пішохідну доріжку без сходів на шляху руху до входу, відокремлені місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю відсутні.

При вході до будівлі наявні сходи у задовільному стані без поручнів та відповідного контрастного маркування. Пандус та інші прилади розумного пересування, що відповідають нормам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  України від 30.11.2018 № 327 (далі – ДБН:2018) відсутні, проте наявний вільний простір для маневрування крісла колісного. На об’єкті моніторингу відсутні кнопка виклику для людей, які пересуваються на кріслах колісних, тактильна табличка з назвою та графіком роботи, ширина отвору вхідних дверей менше 90 см.

Всередині будівлі є ліфт, проте він не обладнаний сигналами звукового супроводу та дублювання позначень поверхів тактильними елементами, відсутні турнікети з пропуском осіб на кріслах колісних, тактильні таблички з номером кабінету та його призначення, ширина дверних отворів менше 90 см. Санітарно-гігієнічне приміщення не обладнане належно до вимог: відсутні поручні на висоті 90 см поруч із унітазом, умивальник та сповивальний столик, ширина кабіни менше 165 см, глибина менше 180 см.

За результатами моніторингу підготовлено звіт та направлено лист до Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо дотримання прав людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення та усунення виявлених недоліків з питання забезпечення доступності.