Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя повідомила представникам дипломатичних місій про порушення прав і свобод жителів АР Крим окупаційною владою

10/06/2021 14:13

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігна разом із регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Февзі Каракашем взяли участь у нараді з Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Клодом Вільдом, дипломатичними представниками Посольства Великої Британії в Україні.

Під час зустрічі обговорили питання утисків прав і свобод жителів АР Крим окупаційною владою, обмеження у праві пересування територією України, насильницької паспортизації населення, питання мілітаризації тимчасово окупованого півострова, незаконного призиву до окупаційних збройних сил, переслідування представників Меджлісу кримськотатарського народу.

Ірина Верігіна наголосила, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини бере участь у всіх сесіях Ради ООН з прав людини, під час яких звертає увагу країн-учасників до системних порушень прав цивільного населення на ТОТ АР Крим. Значна частина цих порушень належним чином не висвітлена і не задокументована через складність доступу на окуповані території правозахисників і ЗМІ.

«Так, за політичними мотивами на території окупованого півострова переслідується 131 людина, 113 знаходяться в місцях несвободи, більшість з яких - на території РФ, чим порушуються норми міжнародного права, зокрема IV Женевської конвенції. На даний час 209 дітей на півострові залишилось без належного батьківського піклування. Ситуація ускладнюється відсутністю незалежних спостерігачів та моніторингових механізмів на території кримського півострова. Окупант відмовляє у доступі до Криму незалежним міжнародним наглядовим місіям. Окупаційна влада відмовляється надати доступ Уповноваженому до громадян України, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим, що вказує на наявність порушень прав людини», - зазначила представник Уповноваженого Ірина Верігіна.

Учасники зустрічі висловили вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Клоду Вільду, дипломатичним представникам Посольства Великої Британії в Україні за підтримку суверенітету України та наголосили на тому, що Україні дуже важлива підтримка стратегічних партнерів на міжнародному рівні.