Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар та відзначає День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18/05/2021 09:10

77 років тому, як і сьогодні, весняну красу затьмарювала війна. Але на кримських татар чекало ще одне випробування - на світанку до їхніх домівок прийшли люди зі зброєю, загнали у товарні вагони та вивезли до Сибіру та Середньої Азії.

Протягом трьох днів радянська влада депортувала з півострова майже 200 тисяч кримських татар. А потім намагалася знищити історичну пам’ять про велику трагедію. Лише на початку 1990-х років кримські татари вибороли собі право повернутися на Батьківщину.

«Проте лихо повторилося у 2014-му. В результаті окупації півострова РФ, багато кримських татар змушені залишати свою землю. 93 кримських татар переслідуються РФ за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, а 15 -позбавлені права на свободу пересування, адже перебувають у тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом», - повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини.

Людмила Денісова додала, що вже восьмий рік кримськотатарський народ змушений боротися за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти власною мовою, зберігати традиції та культуру.

«Підтримую кримських татар у цій боротьбі та мрію про зустріч у нашому спільному і такому рідному Криму», - наголосила Омбудсман.