Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова вітає ухвалення Парламентською Асамблеєю Ради Європи Резолюції «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар у Криму»

24/06/2021 09:28

«Цей важливий документ містить заклик європейських країн до РФ припинити застосування російського законодавства в Криму, натомість впровадити норми міжнародного права та законодавства України», - наголошує Уповноважений.

Людмила Денісова акцентує на тому, що ПАРЄ визнає репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар - убивства, насильницькі зникнення, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Парламентська асамблея Ради Європи вимагає від РФ скасувати заборону на відвідування Криму лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова.

Омбудсман подякувала українській делегації у ПАРЄ за плідну роботу, а представникам міжнародної спільноти - за продовження політичного та санкційного тиску на РФ, з метою забезпечення захисту прав мешканців тимчасово окупованих територій України.