Результати моніторингу додержання Чернігівською ОДА прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та торгівлі людьми

22/07/2021 13:53

З метою з’ясування інформації про стан додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та торгівлі людьми, працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Чернігівської обласної державної адміністрації.

У рамках моніторингу було відвідано Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної держаної адміністрації, одним із основних завдань якого визначено забезпечення реалізації на території Чернігівської області державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Під час моніторингового візиту досліджено нормативно-правові документи, керуючись якими реалізує свої повноваження структурний підрозділ Чернігівської ОДА. Вивчено координацію, взаємодію та організацію надання допомоги та захисту особам, які постраждали від домашнього насильства та торгівлі людьми.

Члени моніторингової групи відмітили, що організація та надання комплексної допомоги постраждалим не відповідає встановленим законодавством вимогам. Зокрема:
- відсутня належна координація із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми;
- відповідальні працівники поверхнево обізнані в законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, що свідчить про неналежне надання особам, які постраждали, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги.

З метою повного та всебічного вивчення питання додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та торгівлі людьми, було здійснено виїзний моніторинговий візит до Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги. У вищезазначеному закладі члени моніторингової групи відмітили, що організація та надання комплексної допомоги постраждалим, відбувається на високому рівні. Станом на день моніторингу у центрі перебувало 2 жінки та 4 дитини, які постраждали від домашнього насильства. Постраждалим особам забезпечено надання необхідних соціальних послуг.

Під час зустрічі з Головою Чернігівської ОДА Анною Коваленко, працівниками Секретаріату було озвучено проблемні питання, які стали відомі під час проведення моніторингу та поінформовано, що за результатами перевірки буде підготовлено звіт із виявленими недоліками, а також надано рекомендації, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та торгівлі людьми.