Результати моніторингового візиту до Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

08/04/2021 12:08

Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області проведено моніторинговий візит до Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, з метою моніторингу дотримання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2. 

Під час візиту встановлені непоодинокі випадки порушення права громадян на свободу та особисту недоторканість. Зокрема, тривале тримання працівниками поліції на місті події та в службових кабінетах управління поліції, затриманих осіб без належного процесуального оформлення факту їх затримання.

Працівники поліції не забезпечують негайне повідомлення Центру з надання безоплатної правової допомоги про затримання осіб, чим порушують їх право на захист.

В управлінні поліції відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманих із захисниками. Такі побачення проводяться в службових кабінетах слідчих або коридорах без забезпечення конфіденційності.

Кімната для проведення слідчих дій, яка обладнана засобами відеоспостереження не використовується. Процесуальні дії із затриманими особами проводяться в службових кабінетах слідчих.

Затримані особи тривалий час перебувають у службових кабінетах працівників поліції, при цьому не забезпечуються необхідним харчуванням та питною водою.

У районному управлінні поліції недостатньо вживаються протиепідемічні заходи для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, не проводиться температурний скринінг відвідувачам, запрошеним, доставленим та працівникам поліції.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Національної поліції України для усунення виявлених недоліків.