«Черговий крок на шляху до покарання агресора»: Людмила Денисова про резолюцію Генасамблеї ООН по Криму

19/12/2019 19:00

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова привітала рішення 74-ої Генеральної Асамблеї ООН щодо ухвалення оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна».

«65 країн, які підтримали Резолюцію, закликали негайно припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлення власної думки, серед яких Емір-Усеїн Куку, який незаконно утримується Російською Федерацією. У Резолюції міститься вимога до Росії припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму, коли, використовуючи репресивне законодавство, РФ змушує корінне населення кримських татар покидати свої домівки. Такі дії прямо заборонені IV Женевською конвенцією та Додатковим протоколом І до неї», - зазначила Омбудсман.

Людмила Денісова висловила переконання, що ухвалений документ – це черговий крок на шляху до відновлення справедливості та покарання агресора і Російська Федерація рано чи пізно повинна буде понести відповідальність за скоєні злочини та порушення усіх міжнародних договорів.

«Закликаю російське керівництво одуматись та припинити політичні переслідування кримських татар і українців, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, а також звільнити усіх незаконно ув’язнених громадян України, які перебувають у місцях несвободи РФ», - наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман подякувала міжнародній спільноті за послідовну підтримку України, її суверенітету та територіальної цілісності!