Людмила Денісова виступила із заявою через спалах коронавірусної інфекції у СІЗО міста Сімферополя

13/07/2021 10:09

У СІЗО міста Сімферополя в тимчасово окупованому Криму, де незаконно утримуються українські політв’язні, спалах коронавірусної інфекції. Про це стало відомо з моніторингу ЗМІ.

«Від початку пандемії COVID-19 систематично вимагаю від країни-окупанта забезпечити засобами індивідуального захисту наших співгромадян у місцях позбавлення волі. Втім звернення залишаються без відповідного реагування. Крім того, від адвокатів постійно отримую інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків та ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я», - повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсман наголосила, що вищевказані дії є грубим порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН.

Людмила Денісова звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, а також фахову лікарську допомогу, відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, і Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации».

«Згідно з Четвертою Женевською конвенцією, Російська Федерація як держава-окупант несе відповідальність за забезпечення і дотримання прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму», - зауважила Уповноважений.

Людмила Денісова вкотре звернула увагу на те, що підтримка наших співгромадян з боку міжнародної спільноти та посилення тиску на країну-окупанта є вкрай важливими задля звільнення всіх українських політв'язнів.