8 квітня відзначається Міжнародний день ромів

08/04/2021 08:53

Сьогодні - 50-та річниця святкування Міжнародного дня ромів. Світова спільнота вкотре привертає увагу до багатовікової історії, самобутності та багатогранності ромського народу.

За різними оцінками, в Україні проживає від 150 до 400 тисяч ромів. Уповноважений наголошує, що відповідно до статті 11 Конституції України на державу покладено обов'язок сприяти розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Захист ромської національної меншини, сприяння реалізації їхніх прав на рівні з іншими громадянами України, їх соціальна, економічна та культурна інтеграція – один із важливих напрямків державної політики.

Саме з цією метою Уповноважений у своїй щорічній доповіді про додержання прав і свобод людини і громадянина за 2020 рік наголошує на необхідності затвердження Кабінетом Міністрів України Стратегії запобігання всім формам дискримінації ромської національної меншини та включення в українське суспільство тих її представників, які опинились у складних життєвих обставинах, на період до 2030 року.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вітає ромську громаду із визначною подією – 50-ю річницею святкування Міжнародного дня ромів.

Людмила Денісова також висловлює вдячність ромським громадським організаціям та активістам за їхній вагомий внесок в спільну діяльність, об'єднану єдиною метою – захистом прав людини.