Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо утисків правозахисників в Криму

30/10/2018 15:49

Правозахисники Криму зазнають утисків.

З проханням доєднатися до кампанії з їх захисту звернулася до мене Ліля Гемеджі. Вона та вся «Кримська солідарність» нині потерпають від тиску проросійських каральних органів анексованого Криму.

Зараз ця громадська організація – чи не єдина у моєму рідному Криму, якій я можу довіряти. Вона допомагає нам відстоювати права наших політв’язнів та всіх громадян, які мають тверду проукраїнську позицію, вона завзято захищає права Меджлісу кримськотатарського народу.

Тепер допомога потрібна їм.

Спочатку їх переслідували, потім почали проводити безпідставні обшуки у них вдома, врешті - незаконно затримувати. 

За 4 роки анексії 42 активісти стали жертвами насильницького зникнення. 27 кримчан притягнуті до відповідальності за екстремізм. Громадяни з активною позицією зазнають систематичних репресій. 

Я вимагаю від РФ припинити тиск на правозахисників. Відповідно до українських, російських законів та міжнародних договорів, вони мають здійснювати свою діяльність виключно незалежно. 

Я закликаю міжнародні правозахисні організації Amnesty International, Human Rights Watch, Freedom House та Міжнародний Меморіал доєднатися до захисту своїх колег з такою ж вимогою.