Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо рішення «суду» в тимчасово окупованому Криму про зміну запобіжного заходу Р.Трубачу, К.Аметову, Б. Дегерменджі

24/01/2019 21:00

Сьогодні Руслана Трубача, Кязіма Аметова та Бекіра Дегерменджі «суд» у тимчасово окупованому Криму відпустив під домашній арешт.

Більше року їх тримали у стінах СІЗО і вже за кілька годин вони зможуть повернутися додому. Я надзвичайно рада була побачити фото, де вони обіймаються зі своїми рідними.

У жовтні минулого року під домашній арешт за станом здоров’я було переведеного ще одного фігуранта так званої «справи Веджіє Кашка» Асана Чапуха.

Я неодноразово зверталася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та радника Президента РФ, Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Михайла Федотова щодо забезпечення умов тримання та надання медичної допомоги Асану Чапуху, Руслану Трубачу, Кязиму Аметову та Бекіру Дегерменджи.

Адже умови СІЗО, де їх утримували, були неприйнятними. При цьому у кожного з них були проблеми зі здоров’ям, а у СІЗО їх стан значно погіршився.

Наголошую на тому, що звинувачення проти кримчан з боку окупаційної влади є нікчемними і зміна міри запобіжного заходу не скасовує висунуті їм підозри.

Закликаю зупинити це показове «судилище», а також переслідування інших кримських татар, які постійно продовжуються у Криму.