Заява Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо обшуків та затримання кримських татар на території тимчасово окупованого Криму

27/03/2019 18:56

Сьогодні відбулися наймасштабніші обшуки за всю історію окупації Криму.

У мікрорайоні Кам’янка міста Сімферополь затримано 24 кримських татар, яких обвинувачують в організації діяльності організації, яка згідно з законодавством РФ визнана терористичною та в участі у діяльності цієї організації.

Окупаційна влада продовжуює переслідувати та залякувати людей по так званій «справі Хізб-ут-Тахрір». За підозрою в участі у організації цієї справи вже заарештовано та ув’язнено 28 осіб.

Згідно норм Женевської конвенції 1949 року «Про захист цивільного населення під час війни», країна-окупант не має права застосовувати своє законодавство на окупованій території.

РФ має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року.

Я закликаю усю міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади та посилити тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму.