Заява Уповноваженого Л.Денісової щодо ухвалення РФ спрощеної процедури набуття громадянства для жителів окупованого Донбасу

25/04/2019 17:17

Прийняття Російською Федерацією спрощеної процедури набуття громадянства РФ для мешканців окупованих територій Донбасу спричинить новий виток гібридної війни, яку вже п’ять років веде Росія проти України.

Своїми діями РФ вкотре продемонструвала, що є учасником конфлікту на Донбасі.

Мотивуючи своє рішення захистом прав і свобод людини і громадянина, Російська Федерація ігнорує загальноприйняті принципи та норми міжнародного гуманітарного права, та ставить під загрозу життя людей на окупованих частинах Донбасу. Ми добре пам’ятаємо як відбувалася примусова «паспортизація» у анексованому Криму - незгодних позбавляли прав на нормальне життя та піддавали утискам.

Мешканці окупованого Сходу, навіть отримавши під тиском російські паспорти, залишаться такими ж громадянами України, як і мешканці інших територій нашої держави.

Я висловлюю різкий протест проти дій керівництва Російської Федерації та закликаю всю міжнародну спільноту засудити втручання сусідньої держави в державний суверенітет України. Мільйони громадян України, які опинились у заручниках Російської Федерації та її маріонеткових «республік» потребують допомоги усього світу.