Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо подій в Керчі

23/10/2018 16:08

Україна скорбить разом з Кримом. Кожен з нас занепокоєний трагічними подіями, які сталися 17 жовтня, адже Крим – це  Україна. І їх втрата – це наше спільне горе.

Уся країна і я особисто готові надати будь-яку підтримку постраждалим від теракту та їх сім’ям. Я зверталася до Омбудсмана РФ та висловлювала свою готовність разом з нею відвідати анексований РФ Крим та виконати нашу гуманітарну місію.

Відповіді не отримала.

Омбудсман РФ приїхала сьогодні в Керч, черговий раз порушивши правила перетину українського кордону. За такі дії їй було заборонено в’їжджати до України. Обмеження були зняті Президентом України задля виконання домовленостей з Президентом РФ щодо взаємних та синхронних відвідувань ув’язнених. Порушення законодавства України Омбудсманом РФ може спричинити нову заборону в’їзду її до України та поставити під загрозу взаємні відвідування.

Хочу повідомити, що Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за статтею «Теракт». Правоохоронці здійснюють детальне розслідування трагічних подій в Керченському політехнічному коледжі, що дасть змогу Україні мати результати свого об’єктивного розслідування.