Заява Уповноваженого щодо винесеного вироку громадянину України Павлу Грибу

22/03/2019 14:12

Сьогодні завершилося судилище над громадянином України Павлом Грибом.

Закликаю міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора Російську Федерацію у зв’язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя та справедливий суд.

Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації 22.03.2019 року за сфабрикованими обвинуваченнями у схилянні до терористичних дій виніс неправомірне рішення Павлу Грибу - позбавлення волі на 6 років.

Це означає, що невдовзі його будуть етапувати до місця відбування покарання.

Водночас, за час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та власне саме лікування у спеціалізованому медичному закладі.

Процес етапування та подальше ув’язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця.

Звертаюся до Голови Комітету проти катувань Організації Об’єднаних Націй Йенсу Модвіга, до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, Віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньє, до Голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєт, до Голови Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні Фіони Фрейзер втрутитися у ситуацію, стати на захист прав громадянина України Павла Гриба та прошу сприяти наданню йому негайної медичної допомоги.