Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо Володимира Балуха

18/09/2018 10:32

Уточнила інформацію щодо Володимира Балуха. Я не мала сумнівів, що його побили, а тепер цей факт підтвердив адвокат.

До болі у областях нирок, печінки і голови додався біль у серці. Інколи він настільки пронизливий, що викликає блювотні рефлекси. Медики досі не оглянули Володимира, а минуло вже 5 днів. Так, саме 5 днів. Ще 13 вересня українця катували. Дізналася і ще одну причину побиття: Балух розповідав адвокату про стан свого здоров’я, про ставлення до нього у слідчому ізоляторі, про втрачену надію і відсутність сподівань. 

Після фізичної розправи і без того слабкого українця боягузи із СІЗО посадили його перед відеокамерою та змусили сказати, що у нього все добре, здоров’я не підводить, прекрасні умови утримання та ставлення до нього теж стабільно хороше. 

Наголошую: це вистава. І тому я хочу почути всю правду лише з вуст Володимира Балуха.

Зараз Володимир Балух тривожиться: попрохав привести до нього нотаріуса. Як і Сенцов, напише заповіт на випадок смерті. Відчуває, що погрози розправи лише погрозами не залишаться і до колонії він таки не доїде.

Тому у мене до Омбудсмена в РФ зараз 2 цілком реальні і дуже конкретні вимоги:

1. Негайно надати йому кваліфіковану медичну допомогу.

2. Допустити мене до українського політв’язня.

Ще раз підтверджую свою готовність супроводжувати Тетяну Москалькову під час візиту до Кирила Вишинського, який знаходиться у Херсонському СІЗО.

Чекаю відповіді.