Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової щодо побиття Володимира Балуха

15/09/2018 11:15

Незаконне затримання, голодування, а тепер ще й катування.

Учора українського політв’язня Володимира Балуха жорстоко побили та погрожували розправою: «на «яму» кинути». Усі пам’ятаєте за що. За стійку проукраїнську позицію. За синьо-жовтий прапор на будинку. За волю та жагу до свободи.

Омбудсмен в РФ запевнила мене: кожен сантиметр СІЗО знаходиться під постійним відеонаглядом. Балух, нібито, сам спровокував конфлікт. Тетяна Москалькова каже, що його мали покарати. Не зробили цього лише «учитывая его состояние».

Та я знаю правду. Його вивели з камери, подалі від відеоспостереження, і намагалися поставити на коліна. Він плював в обличчя наглядачам, але його не зламали. За непокору кати звалили українця на підлогу, одягнули кайданки, били по голові, печінці і залякували.

У цей час «сусіди» Балуха прибрали в камері. Коли над ним знущалися, інші ув’язнені зробили все можливе, щоб зразкові умови утримання показати світові. У РФ розігрують для України виставу.

Скоро Володимира Балуха етапують. Я впевнена, що апеляційну скаргу окупаційний і найнесправедливіший суд в світі відхилить. Страшна не тільки колонія, а й шлях до неї. «Загублять» по дорозі і ніхто його більше не побачить. Ні рідні, ні друзі, ні знайомі, ні ті, хто майже 2 роки за нього вболіває.

На моє прохання відвідування Володимира Балуха та Кирила Вишинського на умовах синхронності, Тетяна Москалькова запевнила, що звернулася за наданням дозволу до всіх причетних органів. Я чекаю, але розумію: тільки Путін може прийняти таке рішення.

Відтак, вимагаю негайно допустити мене до Володимира Балуха! У будь-яку хвилину я готова виїхати до нього!