Результати моніторингу дотримання прав громадян, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання № 1 (м. Чернігів) Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

08/04/2021 12:03

Моніторинговою групою в складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області та представника громадськості проведено повторний моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання № 1 Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, з метою моніторингу дотримання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2.   

Члени моніторингової групи ознайомилися з умовами тримання та провели опитування осіб, які перебували в установі, а також перевірили виконання рекомендацій, наданих за результатами попереднього візиту, який відбувся в жовтні 2020 року.

Попри заходи, вжиті за результатами попереднього візиту, забезпечення належних умов тримання затриманих і взятих під варту осіб потребує покращення. Зокрема, у всіх камерах ще недостатнє природне та штучне освітлення, утримувані особи не мають можливості за потребою власноручно відкривати кватирки вікон для провітрювання камер.  

Під час перебування в установі затримані та взяті під варту особи не забезпечуються необхідними постільними речами. Не передбачено також забезпечення утримуваних осіб предметами особистої гігієни. 

Будівля установи не обладнана пандусом, що перешкоджає вільному доступу мало мобільних груп населення та створює підґрунтя для порушення їх прав на доступність.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Національної поліції України з рекомендаціями щодо усунення недоліків в організації діяльності ізолятора тимчасового тримання.