Проведено моніторинг дотримання прав громадян, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання № 2 (смт Козелець) Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

08/04/2021 12:11

Моніторинговою групою у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області та представника громадськості проведено повторний моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання № 2 Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, з метою моніторингу дотримання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2.    

Під час візиту члени моніторингової групи ознайомилися з умовами тримання та провели опитування особи, яка перебувала в установі, а також перевірили виконання рекомендацій, наданих за результатами попереднього візиту, який відбувся в грудні 2019 року.

Попри заходи, вжиті за результатами попереднього візиту, з’ясовано, що забезпечення належних умов тримання затриманих і взятих під варту осіб потребує покращення. Зокрема, у всіх камерах недостатнє природне та штучне освітлення, утримувані особи не мають можливості за потребою власноручно відкривати кватирки вікон для провітрювання камер. У душовій кімнаті відсутні перегородки між місцями для миття, що призводить до порушення права на приватність.

Не передбачено забезпечення утримуваних осіб предметами особистої гігієни.

В установі недостатньо вживаються протиепідемічні заходи для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, через відсутність безконтактного термометра не проводиться температурний скринінг відвідувачам та іншим особам, які прибувають до установи.

Звіт за результатами візиту буде надіслано до Національної поліції України з рекомендаціями щодо усунення недоліків в організації діяльності ізолятора тимчасового тримання.