Виявлено порушення прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: результати моніторингу Мукачівської райради

14/09/2021 17:51

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діаною Швардак здійснено моніторинг будівлі Мукачівської районної ради, з метою перевірки архітектурної доступності приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами візиту з’ясовано, що об’єкт моніторингу розміщується у чотириповерховій будівлі. При цьому виявлено певні недоліки в забезпеченні свободи пересування та права на архітектурну доступність установ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Під час моніторингу встановлено, що в Мукачівській районній раді відсутні нормативно-правові акти у сфері забезпечення прав осіб з інвалідністю, яким керується рада у своїй діяльності.

Крім того, рада не пристосована для прийому осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. У будівлі відсутній ліфт та не передбачений похилий сходовий підйомник, на першому поверсі відсутня окрема кімната для прийому громадян, на вході до приміщення ради відсутня зовнішня тактильна табличка з основною інформацією про об’єкт, назву об’єкта та години роботи.

За результатами моніторингу буде підготовлено звіт та направлено відповідні рекомендації.