Людмила Денісова: вдячна за безкомпромісну позицію Європейського Союзу щодо звільнення усіх незаконно затриманих країною-агресором українських громадян

27/05/2021 16:49

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова висловила вдячність за безкомпромісну позицію Європейського Союзу щодо звільнення усіх незаконно затриманих країною-агресором українських громадян.

26 травня відбулося засідання Верховного суду РФ у справі громадянина України, кримського татарина Еміра-Усейна Куку. На ньому був присутній представник Євросоюзу в Росії. За результатами судового засідання, речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано закликав до негайного та беззастережного звільнення всіх затриманих і засуджених з порушенням міжнародного права в тимчасово окупованому Криму.

«Ця позиція вкотре демонструє послідовну політику європейської спільноти щодо невизнання окупації Російською Федерацією Криму та безпідставного переслідування українських громадян», - наголосила Омбудсман.

Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вона вимагає негайного та безумовного звільнення усіх незаконно утримуваних та ув’язнених Російською Федерацією громадян України.

Людмила Денісова закликала представників міжнародного співтовариства відвідувати незаконні судилища над громадянами України в РФ, аби особисто пересвідчитися й розповісти світові про свавілля країни-агресора.

«Лише спільними зусиллями зможемо звільнити усіх, кого незаконно утримують на території РФ та тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей», - резюмувала Уповноважений.